Vijesti Sport Tri gola za tri boda: Tekstilac nadigrao Leotar

Tri gola za tri boda: Tekstilac nadigrao Leotar

0

U desetom kolu Tekstilac je došao do sedme pobjede. „Krojači“ su uvjerljivo savladali nekad ugledni trebinjski „Leotar“ – 3:0.

tek

Veći dio prvog poluvremena prošao je u Tekstilčevoj terenskoj dominaciji i posjedu lopte, tako da gosti nisu pošteno ni prešli na polovinu domaćih. Uprkos tome, prilike su bile rijetke, pa iz prvog poluvremena vrijedi spomenuti pokušaj štopera Jolovića glavom u 18. minuti, nakon prekida. Pred kraj poluvremena došlo je do naguravanja Rastovića i gostujućeg igrača Zoranovića, koje je, obostranim opomenama, smirio sudija Đorđić.

Odmah na početku nastavka, po desnoj strani je prošao Prljeta i uputio oštar prizemni centaršut, ali loptu ispred Susakovića odnosi gostujući golman Marković. Nakon udarca iz ugla u 53. minuti, gosti izbijaju loptu iz kaznenog prostora, ali je Susaković vraća do Vujanića, koji u padu sjajno „hvata“ polu-volej i atraktivno pogađa gornji ugao gola Trebinjana. U 60. minutu neprecizan je sa preko 20 metara bio Škorić, ali je to ispravio pet minuta kasnije. Svemu je prethodila odlična akcija Milakovića, koji je, nakon što je povukao gostujuće defanzivce za sobom, sjajno proigrao slobodnog Škorića, koji nije propustio priliku koja se ukazala. U 72. minuti iz polu-kontre prvi put prijete i gosti, ali udarac Zoranovića sa dvadesetak metara nije zahtijevao interevenciju Plisnića. U 80. minutu dobru akciju su izveli rezervista Gavrić i sveprisutni Škorić, ali je Japanac Takuma loptu skrenuo u korner. U nastavku akcije, nakon Đukićevog ubacivanja u kazneni prostor, nezgodnu loptu u svoju mrežu smiješta Cicović. Do kraja utakmice Zoranović je zaradio isključenje, nakon starta na Vujaniću.

U narednom kolu „Tekstilac“ gostuje u Mrkonjić Gradu, kod ekipe Slobode, koja je u ovom kolu deklasirana u Vlasenici rezultatom 7:1.

Tekstilac – Leotar 3:0
Gradski stadion Derventa.
Gledalaca: 250.
Sudija: Đorđić (Bjeljina)
Strelci: Vujanić u 53., Škorić u 64., Đukić u 81. minutu.
Žuti kartoni: Rastović, Đuričić, Komlenović (Tekstilac), Ljubibratić, Andrić, Ramić, Zoranović, Odaka (Leotar). Crveni karton: Bojan Zoranović u 90. minutu (Leotar).

TEKSTILAC: Plisnić, Rastović, Jolović, Vujanić, Đuričić (od 74. Đukić), Škorić, Susaković (od 70. Gavrić), Komlenović, Duspara (od 57. Brković), Milaković, Prljeta
LEOTAR: Marković, Ljubibratić, Andrić Ramić, Teretić (od 78. Medan), Cicović, Perović (od 75. Janić), Prelo (od 46. Ratković), Zoranović, Todorović, Odaka