Vijesti Sport Turnir mjesnih zajednica se bliži kraju: Prošlogodišnji pobjednik ispao u napetom susretu

0

Odličnih šest utakmica viđeno je večeras na terenu derventske Sportske dvorane.

Prvi susret je odlučivao o drugom mjestu grupe B, a Derventa III je lakše nego što se očekivalo savladala ekipu iz Donjih Cerana.

U prvoj eliminacionoj utakmici Lug je poveo protiv Osinje, ali Osinjani nisu odustajali i dolaze do pobjede nakon preokreta. Čardak je očekivano lako došao do pobjede u meču sa Gakovcem. U trećem meču, sigurnom i čvrstom igrom, favorizovanja ekipa Pojezne savladala je mladu ekipu iz Kalenderovaca. Najbolji susret, ujedno i najnapetiji, viđen je u duelu Donje Lupljanice i Novog naselja, a poslije pregršt uzbuđenja meč je završen neriješeno i o pobjedniku su odlučivali penali, koje su bolje izvodili igrači Lupljanice. U posljednjem meču, šest minuta prije kraja ekipa Crnče, inače prošlogodišnji pobjednik, vodila je 4:1 protiv Dervente III. Sa golmanom u polju Derventa III u jednom minutu postiže dva gola, a potom koriste nervozu koja se uvukla među igrače Crnče, i dolaze do izjednačnja, da bi u posljednjem minutu postigli još dva gola i pobijedili.

Turnir se nastavlja u srijedu, a na programu su utakmice polufinalnih grupa, nakon kojih ćemo dobiti finaliste turnira.