Vijesti Sport Turnir mjesnih zajednica: Sjajno futsal veče, poznati učesnici polufinalnih grupa

0

Odlično futsal veče na Turniru mjesnih zajednica, vjerovatno jedno od najboljih od kako se igra ovaj turnir.

D.Lupljanica

U prvom susretu prošlogodišnji pobjednik Osinja nije uspjela slomiti ekipu Donje Lupljanice, koju su predvodila braća Brković. Oba gola Lupljanica je dala u prvom poluvremenu i čekala kontranapad, a Osinjani su samo uspjeli smanjiti rezultat u drugom dijelu. Ni ove godine pobjednička ekipa neće uspjeti odbraniti kao ni jedna do sada, od kako je pokrenut ovaj turnir.

U drugom meču takođe smo vidjeli veliku dramu do zadnjih sekundi. Pojezna je vodila na poluvremenu, da bi pet minuta prije kraja Derventa II izjednačila rezultat. Vujičić je deset sekundi prije kraja uspio postići gol za veliku radost ekipe iz Pojezne koja se plasirala među pet najboljih ekipa.

U trećem susretu viđena je još veća neizvijesnost, a nakon vodstva Čardaka 2:1, ekipa Ukrine došla je do izjednačenja s zvukom sirene koja je označavala kraj meča. Prilikom izvođenja penala ipak je Čardak bio prisebniji i plasirao se dalje.

Jedan od prvih favorita turnira, Derventa I, takođe je ispala iz daljeg takmičenja, a bolji od njih, u veoma napetoj utakmici bili su igrači iz Crnče, ali tek poslije šutiranja penala. Jedino u posljednjem susretu nije bilo neizvjesnosti, u kojoj je Lug sigurnom igrom savladao ekipu Gakovca.

Zbog turnira u Pojezni narednog vikenda je pauza na Turniru mjesnih zajednica, koji se nastavlja u nedelju (03.07.) kada ćemo dobiti finaliste ovogodišnjeg turnira.