Vijesti Sport Turnir mjesnih zajednica: Večeras finale!

Turnir mjesnih zajednica: Večeras finale!

0

Sinoć su odigrani susreti u polufinalnim grupama, nakon kojih smo dobili finaliste ovogodišnjeg izdanja Turnira mjesnih zajednica. Finalni susret na rasporedu večeras.

mz turnir

Pet ekipa koje su se plasirale u završnicu raspoređene su u dvije polufinalne grupe. U grupi I odlučivao je meč između Čardaka i Donje Lupljanice, a iako je na poluvremenu Lupljanica vodila sa 3:1, u drugom poluvremenu je izgubila ritam. Prvo su igrači Čardaka sa dva gola izjednačili rezultat, da bi pred sami kraj meča poveli, a sa zvukom sirene postigli i peti gol.

U drugoj grupi su se našle tri ekipe. Pojezna je u prvom susretu igrala protiv Crnče i nakon odličnog i dosta izjednačenog susreta, samo deset sekundi prije kraja, Crnča je postigla gol za 2:1, a nakon izvedenog udarca sa centra i pokušaja Pojezne s igračem umjesto golmana, u posljednjim sekundama Crnča daje i treći gol. U drugom susretu sastali su se Crnča i Lug, a Crnča je sigurnom igrom došla do tri gola prednosti, da bi na samom kraju prvog dijela sa tri gola Lug došao do izjednačenja. U drugom dijelu igralo se “gol za gol”, da bi pred kraj susreta Stanišić svojim drugim pogotkom donio minimalnu pobjedu ekipi Luga. U trećem susretu su se sastali Lug i Pojezna, Lugu je bio potreban neriješen rezultat, Pojezni pobjeda od četiri gola razlike, a Crnči je za prolaz odgovarala samo pobjeda Pojezne od jedan do tri gola razlike. Od samog početka Pojezna je silovito atakovala na gol Luga i na poluvremenu je bilo 3:0 za Pojeznu. U drugom dijelu dosta izjednačenija borba, Lug je smanjio zaostatak, ali nedugo zatim Pojezna ponovo povećava vodstvo. Susret se odlučio u zadnjoj minuti kada Stanišić postiže gol za Lug, a u finale se plasirala ekipa Crnče.

Večeras u 20,45 na programu je finalna utakmica između Čardaka i Crnče, a nijedna ekipa još nije osvajala pehar. Čardak je prije dvije godine igrao u finalu i izgubio, a Crnča je dva puta dolazila do polufinala i ovo joj je prvo finale.

Rezultati polufinalnih grupa – nedjelja (3. jul)
19,30: II grupa: IV – II= CRNČA – POJEZNA=3:1