
U Derventi je danas svečano obilježen 9. maj – Dan pobjede, polaganjem vijenaca i cvijeća na spomen-obilježje ispred Osnovne škole “Nikola Tesla”, u znak sjećanja na poginule i preminule žrtve nacističkih i fašističkih okupatora.
Gradonačelnik Igor Žunić poručio je da Derventa njeguje antifašističke vrijednosti i čuva uspomenu na sve koji su svoje živote dali u borbi protiv fašizma.
– U ovoj borbi nije važno kojoj naciji ili rasi neko pripada, jer je fašizam najveće zlo koje može zadesiti čovječanstvo. I danas, kada postoje pokušaji oživljavanja takvih ideologija, vjerujem da ima dovoljno odgovornih i hrabrih ljudi koji će im se suprotstaviti, istakao je Žunić.
Derventa Cafe





