Vijesti Sport U subotu održan 5. Derventa open

U subotu održan 5. Derventa open

0

U organizaciji TK NOVAK održan je peti teniski turnir „Derventa open“, na kojem su se takmičila 34 učesnika, koji su bili podijeljeni su dvije kategorije. Pored Dervenćana, na turniru su učestvovali igrači iz Prnjavora i Kotor Varoši.

U subotu odrzan 5. Derventa open

Najbolji u juniorskoj kategoriji bio je Filip Makrić, koji je savladao prošlogodišnjeg pobjednika Dajana Ćorića rezultatom 6:2; 6:2. U seniorskoj kategoriji bolji od Dervenćanina Gorana Novića bio je Zoran Ružičić Čađo iz Prnjavora, a rezultat je bio 6:1; 4:6; 6:4.

Nagrade su, ispred kluba, uručili Vanja Jovanović i Andrija Bjelošević koji su istakli da je, na neki način, ovo mini jubulej turnira, a najmlađem učesniku Nikoli Makriću uručena je zahvalnica za učešće.

Za vikend klub organizuje prvi turnir do deset godina Teniskog saveza RS, a u petak će finalista seniora Nović i pobjednik juniora Makrić odmjeriti snage na revijalnom meču za „prvi reket Dervente“.