Vijesti Sport Uspjeh Dervenćana i ovoga puta izostao

Uspjeh Dervenćana i ovoga puta izostao

0

Proteklog vikenda odigrano je 8. kolo Međuopštinske lige Doboj u fudbalu. Klubovi sa područja opštine Derventa, a koji se takmiče u MOL Doboj, nisu imali puno sreće.

Uspjeh Dervencana i ovoga puta izostao

Sva četiri kluba, FK 4. Juli (Pojezna), FK 27. Juli (Kalenderovci), FK Borac (Osinja), FK Borac (Lužani), su igrali utakmice u gostima. Jedine bodove su kući donijeli fudbaleri FK Borac (Lužani), dok su se preostala tri kluba vratila kući bez bodova.

FK Borac (Lužani) je gostovao u Gornjem Pridjelu kod Željezničara, i bez mnogo poteškoća upisao tri nova boda. Najzaslužniji za pobjedu Lužančana je Savić koji je postigao dva gola. Borac trenutno zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 15 osvojenih bodova, dok prvoplasirani Polet (Brod) ima 19 bodova. Konačan rezultat FK Željezničar – FK Borac 0:2.

FK 27. Juli je nastavio seriju poraza, sa gostovanja iz Podnovlja Kalenderovčani vratili su se poraženi. Konačan rezultat FK Polet – FK 27. Juli 5:1. I ovoga puta na terenu nije izostala gruba igra, već nakon tridesetak minuta igre golman FK 27. Juli je morao izaći van terena i potražiti pomoć ljekara.

FK Borac (Osinja) je gostovao u Brodu kod FK Polet, inače trenutnog lidera na tabeli. Konačan rezultat nakon 90 minuta, Polet – Borac 6:0. FK 4. Juli gostovao je u Bušletiću kod FK BSK, konačan rezultat 6:2 u korist domaćina.