Povodom održavanja 3. Ulične trke kroz Derventu u subotu, 19. aprila će doći do privremene obustave saobraćaja u periodu od 16 do 19 časova.
– Saobraćaj će biti obustavljen u dijelovima ulica Stevana Nemanje, 1. maja, Nikole Tesle, Kralja Petra Prvog i Trgu pravoslavlja. Tokom trajanja obustave, saobraćaj će se odvijati zaobilaznim ulicama, te molimo građane za razumijevanje i poštovanje privremene saobraćajne signalizacije, saopšteno je iz Gradske uprave.
Ove godine trku promoviše jedna od najvećih atletičarki Evrope – Jolanda Čeplak, svjetska i evropska rekorderka na 800 metara u dvorani, te olimpijska, svjetska i evropska šampionka. Čeplak, koja je 2002. godine postavila svjetski rekord u dvorani na 800 m, dolazi u Derventu zajedno sa svojim timom iz Slovenije, uključujući pet do šest takmičara.
Pored nje, dolazak su najavili brojni vrhunski sportisti iz regiona Ivan Bubnov, prvak Crne Gore (porijeklom iz Rusije), Đuro Border, prvak Srbije u maratonu, te Ivana Živković, šampionka Srbije u polumaratonu. Iz Hrvatske dolazi ekipa predvođena Antom Živkovićem, a domaće boje braniće Uroš Gutić, Srđan Samardžić i Žarko Jovanović.
Staza je duga 1.000 metara. Seniori će trčati tri kruga (3.000 m), seniorke dva (2.000 m), dok će osnovci i srednjoškolci trčati u skladu sa svojim godištima.
Derventa Cafe