Vijesti Sport KMF „Derventa“ do bodova nesvakidašnjim preokretom

KMF „Derventa“ do bodova nesvakidašnjim preokretom

0

Paralelno sa turnirom „Derventa futsal 2014“ koji se tradicionalno održava u SKC-u pred Novu godinu, ljubitelji malog fudbala u Derventi mogu uživati i u utakmicama Prve futsal lige RS. U okviru 7. kola naši fudbaleri su u Sportskoj dvorani dočekali KMF „Slavija“ iz Istočnog Sarajeva.

KMF Derventa do bodova nesvakidašnjim preokretom

Utakmica je mogla da zadovolji i najprobirljivije poklonike ove igre jer je od prvog do poslednjeg trenutka bila dinamična i zanimljiva. Po običaju, gostujuće ekipe igraju vrlo defanzivno i nastoje brzim akcijama ugroziti domaćina, a u ovom slučaju je čak i okvir gola je bio na strani gostiju. Dervenćani su zagospodarili terenom od početka, ali mnogobrojne izgledne prilike su ostale nerealizovane što gosti koriste i nakon prvog poluvremena stiču prednost od dva pogotka.

Slično se ponavlja i u drugom poluvremenu. Gosti podižu prednost na tri gola, nakon čega naši fudbaleri kreću sa taktikom „sve ili ništa“ i 12 minuta prije kraja umjesto golmana ubacuju igrača u polje. Ni to nije naročito pomoglo, gosti dolaze do prednosti od četiti gola (prvo 0:4, a potom i 1:5), nakon čega ni najveći optimisti nisu očekivali preokret. Međutim, tada nastupaju furiozne četiri minute u kojima derventski fudbaleri potpuno preokreću rezultat u svoju korist – 6:5, čime nadoknađuju sve propuštene šanse iz prvog dijela. Iako je bilo dovoljno vremena i prilika do kraja rezultat se nije mijenjao.

Sledeće kolo Prve futsal lige RS je na rasporedu tek krajem januara, a „Derventa“ ide u goste prvoplasiranom KMF „Ugljevik“. U međuvremenu će se igrati utakmice Kupa RS u kome derventski prvoligaš gostuje u susjednom Brodu.