Vijesti Sport Bojanićevoj sedmo mjesto na Međunarodnom A turniru

Bojanićevoj sedmo mjesto na Međunarodnom A turniru

0

Šahistkinja Bojana Bojanić osvojila je sedmo mjesto sa 3,5 boda u ukupnom poretku na juče završenom Međunarodni A turnir šahistkinja povodom 8. marta – Dana žena.

Nakon 4 dana neizvjesnih borbi šampionsku titulu osvojila je srpska velemajstorica Irina Čoluškina sa 6,5 osvojenih poena iz 7 partija. Ova šahovska legenda je bila i nekadašnji pobjednik prvenstva SSSR-a za žene, kao i 3 puta osvajač zlatnog odličja na prvenstvima Jugoslavije za žene.

Isti broj poena ali slabije dodatne kriterijume je na drugom mjestu osvojila Radmila Kovačević iz Srbije. Bronzana medalja je pripala Barbari Skuhala iz Slovenije, dok je 4. mjesto zauzela Olimpijska reprezentativka BiH Maša Maksimović.

Šahovski savez Republike Srpske je na A i B turniru tokom 4 dana u Banjaluci ugostio ukupno 47 šahistinja iz Srbije, Hrvatske, Slovenije, Republike Srpske i BiH.