Vijesti Sport Dervenćanke bez razigravanja za Prvu ligu

Dervenćanke bez razigravanja za Prvu ligu

0

Odbojkašice Dervente su proteklih dana odigrale dva prvenstvena kola, te upisale po pobjedu i poraz kojim su izgubile šanse za razigravanje za Prvu ligu.

Nakon nekoliko pomjeranja termina, napokon je odigrana zaostala utakmica 9. kola protiv Vožda koja je direktno odlučivala o učesniku „play offa“ za ulazak u Prvu ligu Republike Srpske.

Dervenćankama je samo odgovarala pobjeda bez izgubljenog seta, tako da je ogroman značaj imao prvi set. Početak utakmice domaće odbojkašice su mnogo bolje otvorile i konstantno povećavale prednost do maksimalnih 20:13. Kad je sve izgledalo izgubljeno, napokon je proradio prijem i servis Dervente, pa se i prednost počela smanjivati. Poen po poen, set je postao neizvjestan, ali se u napetoj završnici domaćin snašao bolje i osvojio set sa 25:23.

Izgubljenim setom Derventa je izgubila šanse da se bori za prvu poziciju, pa su drugi set odigrale veoma loše i izgubile 25:15.

Predaja nije dolazila u obzir, a kad se sredinom seta „lomio“ rezultat Tamara Malić je sjajnim servisom potpuno poremetila prijem domaćih i zaostatak od 15:11 pretvorila u prednost 15:17. Sjajnom igrom u završnici seta, Dervenćanke su još dodatno povećale prednost i osvojile set sa 25:21.

Ipak, ekipa Vožda je odigrala četvrti set gotovo bez greške za konačnih 25:18 i 3:1 u setovima.

U susretu sa Kotorvarošnakama, Derventa je bila favorit, iako zbog povreda nije igrala u najjačem sastavu.

Prvi set je donio uzbudljiviju borbu, ali ne toliko zbog kvalitetne igre obe ekipe, nego zbog slabog suđenja, koje je poremetilo obe ekipe. Dervenćanke su u jednom trenutku imale 4 poena prednosti, (16:20), ali se ipak ušlo u neizvjesnu završnicu, koju su naše odbojkašice riješile u svoju korist sa 23:25.

U nastavku utakmice je odlično funkcionisao napad primača servisa Tamare Malić i Sare Živković, a kad im se priključila i korektor Sara Saračević sa odličnim servisom i nekoliko odličnih napada iz zone 4, set je završen rezultatom 18:25, a treći još dominantnije, sa 14:25.

U poslednjem kolu tekuće sezone odbojkašice Dervente dočekuju ekipu Smeč iz Novog Grada, nakon čega slijedi drugi krug kadetskog prvenstva u kojem učestvuju gotovo sve djevojke koje igraju i Drugu ligu.