Vijesti Sport Derventa bez plasmana u Prvu ligu, bar za sada

Derventa bez plasmana u Prvu ligu, bar za sada

0

Futsaleri Dervente nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice tako da će san o plasmanu u Prvu ligu zavisiti od raspleta u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH, odnosno odluke FS RS o eventualnom proširenju elitnog ranga.

Derventa je dobrom i strpljivom igrom gradila mrežu oko gola Zvorničana, a to je na kraju prvog dijela rezultiralo vođstvom od 2:0 golovima Brkovića.

U uvodnim minutama nastavka dolazi do blagog pada koncentracije Dervenćana pa gosti stižu do pogotka preko Markovića. Ipak, domaća ekipa nastavlja atake ka golu protivnika, a nakon stative Brkovića, mrežu gostiju pogađa Radoja.

Kako je u tim trenucima Derventi bio potreban jedan gol da bi o pobjedniku odlučivali penali, a dva da bi prošli u elitu direktno, domaći igrači su bacili sve karte u napad, ali su to iskoristili Zvorničani i preko konta-napada stigli do remija u posljednih 5 minuta susreta.

Finalna utakmica baraža za Prvu ligu RS: KMF Derventa – KMF Young Boys 3:3 (2:0). Sportska dvorana Derventa.

KMF Derventa: Ognjen Blagojević (G), Vitomir Pivaš(C), Dalibor Kulaga, Nikola Šarčević, Marko Radoja, Slaviša Simić, Siniša Kojić, Aleksandar Vajić, Igor Jelić, Vaseljko Delić, Nemanja Erić i Milan Brković. Trener Željko Simić.