Sport Derventa Futsal 2016 Derventa Nektar futsal 2016: “Pilana Đurić” posljednji polufinalista

Derventa Nektar futsal 2016: “Pilana Đurić” posljednji polufinalista

0

pilana2

Dobili smo i posljednjeg polufinalistu ovogodišnjeg “Derventa Nektar futsal 2016”.

U prvoj utakmici “Mramorprom” iz Usore je rutinski savladao ekipu MNK “Lukavac”, dok je u drugom susretu ekipa “Kantić” iz Tešnja vodila na poluvremenu protiv igrača iz Ljubljane, koji su nastupali za butik “Fenomen”, a je u zadnjih 10 minuta primila četiri gola.

Vrhunski susret je viđen je u derbiju cijele osminefinala, između “Pilane Đurić”, za koju su nastupili igrači “Euromotusa”, pojačani sa Lazićem i Rakićem, i ekipe “Mandić Komerc”, za koju je nastupila ekipa MUP RS, pojačana sa De Sousom, Vesićem, Filipovićem i Pavlovićem. Krajem prvog dijela “Pilana” postiže dva gola za vodstvo, a u nastavku sigurnom igrom uspijevaju sačuvati svoju mrežu i kazniti svaku grešku protivnika za uvjerljiv trijumf rezultatom 5:0.

I “Pilana” i “Fenomen” su savladali ekipu “Mramorproma”, tako da je posljednji susret večeri odlučivao o putniku u polufinale. Meć bolje otvara “Fenomen” i dolazi u vodstvo pogotkom Derviševića, koji koristi grešku golmana Josimovića, da bi Roknić fantastičnim golom izjednačio rezultat do kraja poluvremena. Odmah na početku drugog dijela ponovo Dervišević postiže gol, a samo minut poslije Lazarević ponovo izjednačava rezultat. Nakon nekoliko dobrih šansi s obe strane, Kopanja postiže pogodak za vodstvo “Pilane”, a nedugo poslije toga i drugi gol. Slovenci pokušavaju s igračem umjesto golmana u polju tokom zadnja tri minuta, ali se rezultat nije promjenio, tako da je “Pilana” četvrti polufinalista turnira.

Kod veterana u finale se plasirala ekipa veterana Ljubića iz Prnjavora.

Turnir se završava u červrtak (29.12.) kada su na programu utakmice polufinala i finala seniora, kao i finala u ostalim konkurencijama.