Vijesti Sport Fudbal: Oslabljeni Tekstilac poražen od lidera

Fudbal: Oslabljeni Tekstilac poražen od lidera

0

Podmlađeni i neigranjem Perića, Komlenovića i Duspare oslabljeni Tekstilac, poražen je od favorizovanog i precijenjenog banjalučkog Borca.

Igrači Borca su tokom većeg dijela prvog poluvremena imali inicijativu, iako bez većih prilika. Jedinu izglednu priliku Banjalučani su imali u 10. minutu kada je odlično šutirao Žeravica, ali je lopta odsjela na prečki. Ipak, šest minuta prije kraja prvog dijela, na veliko nezadovoljstvo domaćih igrača i navijača, sudija Panić je jedan kontakt u kaznenom prostoru ocijenio kao prekršaj i pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je kapiten Kajkut.

U drugom poluvremenu Banjalučani su rutinski sačuvali prednost i (ne)zasluženo odnijeli tri boda.

U narednom kolu Tekstilac gostuje kod ekipe Željezničar sport tim.

Prva liga RS, 13 kolo: Tekstilac – Borac (0:1). Gradski stadion u Derventi. Sudija: Bojan Panić (Prijedor). Gledalaca 250. FK Tekstilac: Pećić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić, Maksimović, Susaković (od 17. Brković), Đekić (od 77. Dr. Vukadinović), Kukić (od 85. Da. Ćorić), Simić. Trener: Dejan Plisnić.