Vijesti Sport Konačno slavlje: Tekstilac pobijedio drugoligaša u petom pripremnom susretu

Konačno slavlje: Tekstilac pobijedio drugoligaša u petom pripremnom susretu

1

Kako je ranije i najavljeno, u petom ovosezonskom pripremnom susretu, odigranom protiv teslićkog drugoligaša Proletera, priliku su na početku dobili mlađi igrači i oni sa do sada manjom minutažom.

Osim velike borbenosti, uspjeli su kreirati nekoliko opasnih situacija pred golom Teslićana. Prvu priliku imao je, nakon dvadesetak minuta igre, Simić, ali je na povratnu Ćorićevu loptu, njegov šut završio pored gola. Sredinom prvog dijela Susaković je nanizao nekoliko odbrambenih igrača, proigrao Reljića, ali je šut mladog napadača izblokiran. Pred kraj prvog dijela Susaković je sam uzeo stvar u svoje ruke, izradio dobru poziciju, ali njegov dobar udarac završio je na prečki gostiju, tako da se otišlo na odmor sa početnim rezultatom.

U nastavku su “krojači” zaigrali sa prvim timom. Prvu priliku je nakon desetak minuta imao Milaković, ali je njegov udarac sa desetak metara završio pokraj gola. Ponovo je najagilniji bio Brković, a njegov solo-prodor u 61. minuti završio je prekršajem za najstrožu kaznu, koju je realizovao Milaković. Prijetili su potom Kovač iz slobodnjaka i Rastović sa distance, a konačnih 2:0 postavlja rapoloženi Brković nakon novog solo-prodora.

FK Tekstilac Kort – FK Proleter 2:0 (0:0)

Prvo poluvrijeme FK Tekstilac Kort: Plisnić, Vugdalić, Brković S, Ćorić, Petrić, Đekić, Simić, Duspara, Davor Vukadinović, Reljić, Susaković. Igrali su i Vujičić i Dražen Vukadinović.

Drugo poluvrijeme FK Tekstilac Kort: Pećić, Marić, Jolović, Kovač, Rastović, Komlenović, Đuričić, Milaković, Brković M, Zarić, Perić.