Vijesti Sport Nezaustavljiva Derventa deklasirala Nevesinje u derbiju kola

Nezaustavljiva Derventa deklasirala Nevesinje u derbiju kola

0

Klub malog fudbala Derventa je u derbiju 7. kola Prve futsal lige Republike Srpske savladao Nevesinje sa ubjedljivih 8:1.

Dervenćani su dobro ušli u susret protiv sjajnih Nevesinjaca pa već u 5. minuti stižu do vodstva preko Dušana Marića. Samo dva minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja preko Dejana Kovačevića, što je bio i rezultat nakon prvih 20. minuta.

Domaći odlično otvaraju drugo poluvrijeme i već nakon jednog minuta igre Marić postiže svoj drugi pogodak na utakmici za vođstvo od 2:1. Derventa nastavlja u svom ritmu i nakon drugog gola, a u 23. minuti je sjajno potegao Zlatko Duspara i postigao svoj četvrti ovosezonski pogodak.

Šest minuta kasnije na 4:1 povećava Siniša Simić, a do petog gola domaći stižu nakon što je “kontru” istrčao Siniša Đaković u 33. minuti. Nevesinje nakon ovog gola kreće sa golmanom u polju što domaći koriste u 35. minuti i preko Đuričića i Radoje stižu do velikih 7:1. Upravo je Radoja postigao i posljedni pogodak susreta za konačnih 8:1.

Derventa je sada prvi pratilac lidera Doboja, a u narednom kolu dočekuje Kotor Varoš.

Prva liga RS, 7. kolo: KMF Derventa – KMF Nevesinje 8:1 (1:1). Sportski centar Derventa. Sudije: Ilić, Railić, Vukojević

KMF Derventa: Blagojević, Pivaš, Radoja, Marić, Duspara, Đaković, Đekić, Simić, Kulaga, Đuričić, Kujundžić, Lejić, Plisnić.

KMF Nevesinje: Kljakić, Kovačević, Pudar, Radovanović, Romović, R. Vuković, Aćimović, Adžić, Šešlija, Đ. Vuković.