Vijesti Sport Odbojkašice bez plasmana u naredni krug Juniorskog prvenstva Republike Srpske

Odbojkašice bez plasmana u naredni krug Juniorskog prvenstva Republike Srpske

0

U Areni Gradiška danas su odigrane utakmice jedne od grupe Juniorskog prvenstva Republike Srpske u odbojci, a u konkurenciji ekipa OK Kozara Gradiška i OK Derventa, najbolja je bila OK Gradiška.

U prvoj utakmicu dana susrele su se upravo prvoligaš OK Gradiška, ekipa koja je opravdala ulogu favorita, protiv odbojkašica Dervente.

Domaće djevojke su odmah na početku seta stekle blagu prednost i održavale su je sve do rezultata 20:16. Ipak, odličnim smeč-servisima korektora Sare Živković Dervenćanke su istopile prednost, da bi se pri rezultatu 23:22 za domaćina teže povrijedila dizač OK Derventa Maja Vujičić. Borba je nastavlejna nakon kratkotrajne pauze, Dervenćanke su spasile prvu set – loptu, ali se na drugoj povrijedila i kapiten OK Derventa Ksenia Popadić, tako je prvi set pripao domaćoj ekipi, 26:24. Ovakav razvoj događaja je zasigurno uzdrmao Dervenćanke, koje su u naredna 2 seta izgubile rezultatom 25:14 i 25:18.

Protiv druge ekipe iz Gradiške viđen je posve drugačiji susret u kojem su dva seta osvojena bez imalo neizvjesnosti rezultatom 25:11 i 25:21. Dobra igra je potrajala sve do trećeg seta i rezultata 16:9 u korist Dervente, a nakon par grešaka u polju i set je izgubljen rezultatom 22:25.

Četvrti set su odbojkašice Kozare odigrale dobro od samog početka, konstantno imale prednost, ali su ipak u završnici imale i mnogo sreće da je sačuvaju, pa su i taj set osvojile sa 22:25. Odlučujući peti set je izgledalo kao da je unaprijed izgubljen, ali su djevojke izvukle poslednje atome snage, zaboravile na umor i povrede i odigrale u najtežem trenutku najbolje, te slavile 15:12.

Dobra vijest da povrede odbojkašica Dervente ipak nisu povrede teške prirode.

OK KOZARA – OK DERVENTA 2:3 (11:25, 21:25, 25:22, 25:22, 12:15)
OK GRADIŠKA – OK DERVENTA 3:0 (26:24, 25:14, 25:18)

OK Derventa: Sara Živković, Sara Saračević, Sara Damjanović, Maja Vujičić, Ena Kenjalo, Vanja Ninković, Ksenia Popadić, Anđela Aleksić, Nikolina Adžić, Tamara Malić, Ivana Dujaković. Trener Dragan Moćić