Vijesti Sport PFL Doboj: Osinjani pobjedom pobjegli s dna, Lužančane porazio veliki rival

PFL Doboj: Osinjani pobjedom pobjegli s dna, Lužančane porazio veliki rival

0

U 10. kolu Područne fudbalske lige Doboj derventske ekipe ostvarile su polovične rezultate.

Borac iz Bosanskih Lužana poražen je od prvoplasirane ekipe Vučijaka iz Majevca, rivala sa kojim je veliku bitku vodio i u nižem rangu prošle sezone. U utakmici, koju su Lužančani ocijenili kao ključni susret za priključak u borbu za vrh tabele, zabilježili su poraz, iako ih je najbolji strijelac kluba Marinković doveo u vođstvo u 32. minuti. Lider je izjednačio sedam minuta kasnije, da bi do pobjede došao u posljednjih desetak minuta susreta.

Osinjski Borac je do svoje druge pobjede, zahvaljujući kojoj je uspio pobjeći sa dna tabele, stigao protiv ekipe Crkvine. Osinjani ništa nisu prepustili slučaju, pa su pogocima kapitena Novića u petom, i Jugoslava Gojića u 26. minutu, ostvarili ključnu prednost nakon prvog dijela. Desetak minuta prije kraja susreta pobjedu je potvrdio Pijetlović.

U narednom kolu u Bosanskim Lužanima će gostovati Liješće, dok će Osinjani put Stanara.

Vučijak – Borac Bosanski Lužani 3:1 (1:1). Igralište „Polje“ u Majevcu. Gledalaca 30. Sudija Goran Ilić. FK Borac: Mikač, Savić N, Bašić (od 86. Mihajlović), Pećić N, Kojić, Makivić, Savić S, Pećić B, Budeša (od 70. Ćorić), Marinković.

Borac Osinja – Crkvina 3:0 (2:0). Igralište “Centar“ u Osinji. Gledalaca 80. Sudija Lazić Dejan iz Doboja. FK Borac: Kulaga, Nović, Ćorić, Vasilić, Đukić (od 54. Gojić Đ.), Pijetlović, Vujičić (od 59. Lukić), Kojić (od 71. Šogorović), Gojić J, Turudić, Popović.