Pionirke donijele medalje sa Juniorskog prvenstva BiH

Marina Budišić i Dunja Dušanić, atletičarke Atletskog kluba „Derventa“, osvojile su na Juniorskom prvenstvu BiH dvije bronzane medalje.

Budušićeva je medalju prvog dana takmičenja osvojila u trci na 3000 m stipl čez, dok je Dunja Dušanić u istoj trci zauzela četvrto mesto. Drugog dana takmičenja medaljom se okitila Dušanićeva osvajanjem bronzane medalje u trci na 3000 m.

Uspeh atletičara Atletskog kluba ”Derventa” je još veći ako se ima u vidu da su sve tri takmičarke još pionirke, a vrlo uspešno su se nosile za četiri do pet godina starijim tamičarkama od sebe.

Teodora Milojević je u trkama na 100 m, 200 m, 400 m i u skoku u dalj popravila svoje lične rekorde i najbolje ovosezonske rezultate. U svim trkama Teodora je osvojila šesta mesta, dok je u skoku u dalj bila peta. Sledeći nastu za atletičare Atletskog kluba Derventa biće krajem meseca u Sokolcu kada se održava Seniorsko i pionirsko prvenstvo Republike Srpske, poručuju iz ovog kolektiva.

Inače, Juniorsko prvenstvo BiH održano je u Zenici.