Vijesti Sport Pionirke pobjedom završile sezonu

Pionirke pobjedom završile sezonu

0

U poslednjoj utakmici tekuće sezone pionirska selekcija Dervente je gostovala kod ekipe Modriča Novoprom i upisala prvu ovosezinsku pobjedu. Neopterećene takmičarskim značajem pionirke su odigrale odličnu utakmicu.

Početak prvog seta je odmah pokazao da će mlade Dervenćanke danas ići na sve ili ništa. Kapiten Jelena Popadić je sjajno vodila ekipu, osvajala gotovo svaki poen na smeču, pa je set završen sa ubjedljivih 13:25. Iako je i u drugom setu prednost bila konstantno 3 do 4 poena za Dervenćanke, Modričanke uspjevaju da se vrate u set, a samim tim i u meč – 25:21.

Recept za osvajanje trećeg seta bila je odlična igra korektora Ivone Jovičić i kapitena Jelene Popadić, pa je set dobijen ubjedljivo – 25:12.

U četvrtom setu viđen je fantastičan početak i vođstvo Dervenćanki od ubjedljivih 16:6, ali se ni domaćini nisu predavali, iako nisu imali dovoljno snage za preokret, pa je ekipa Dervente slavila u ključnom setu – 25:20.

Ovom utakmicom je završena sezona za Derventu, a u narednom periodu slijedi serija prijateljskih mečeva kako bi djevojke bile što spremnije za buduće izazove.

Pionirsko prvenstvo Republike Srpske, grupa 4: OK MODRIČA NOVOPROM – OK DERVENTA 1:3 (13:25, 25:21, 12:25, 20:25)

OK Derventa: Lara Pećić (L1), Lorena Stević (L2), Dajana Gojić, Lana Milojević, Ivona Jovičić, Jelena Popadić (K), Andrea Aleksić, Iskra Tošić, Lana Milojević, Jana Živanić, Elena Stanojević, Mia Đurđević, Darija Vinčić. Trener Zlatko Miodanić