Vijesti Sport Područna liga Doboj: Slavlje Lužančana, Osinjani nastavljaju sa dobrim rezultatima

0

U okviru 11. kola Područne lige Doboj Borac iz Bosanskih Lužana savladao je ekipu Liješća na svom terenu, dok su Osinjani remizirali sa Rudarom u Stanarima.

Nakon pola sata igre, golovima Pivaša i Žerića, lužanski Borac imao je sigurnu prednost. Ipak, gosti se nisu predavali, pa su golovima kapitena Milankovića u 35. i 66. minutu, došli do poravnanja. Tada na scenu stupa najbolji strijelac domaće ekipe Marinković, koji u 68. minutu prvo realizuje najstrožu kaznu, da bi na kraju susreta, svojim drugim golom, potvrdio pobjedu.

I Osinjani polako dižu formu, pa su nakon dva uzastopna trijumfa, i na teškom gostovanju u Stanarima ostali neporaženi. Prednost domaćih nakon prvog dijela anulirao je u 54. minutu Kojić, a on je, uz golmana Kulagu, koji je u posljednjoj minuti odbranio jedanaesterac, najzaslužniji za novi bod.

Osinjani će u narednom kolu gostovati u Gornjim Kladarima, dok će Lužančani put Dobrinje.

Borac Bos. Lužani – Liješće 4:2 (2:1). Igralište u Bosanskim Lužanima. Sudija Mladen Lazić iz Doboja. FK Borac: Đukić, Savić N, Trutina (od 60. Budeša), Pećić N, Bašić, Makivić (od 68. Miljić), Ćorić (od 55. Kojić), Pećić B, Pivaš, Žarić, Marinković.

Rudar Stanari – Borac Osinja 1:1 (1:0). Igralište Bare u Stanarima. Sudija Mladen Bašić. FK Borac (O): Kulaga, Nović, Ćorić, Vasilić, Gojić Đ, Pijetlović, Vujičić (od 70. Đukić), Kojić (od 90. Mikerević), Gojić J, Turudić (od 66. Marković), Popović.