Vijesti Sport Rukomet: Serija pobjeda nastavljena i protiv Zrinjskog

Rukomet: Serija pobjeda nastavljena i protiv Zrinjskog

0

U 15. kolu jesenjeg dijela Premijer lige BiH naši rukometaši su ubjedljivo savladali ekipu Zrinjskog na gostovanju u Mostaru rezultatom 25:33 (13:20).

capture-20151218-082528

Dervenćani su do šeste pobjede u nizu došli zahvaljujući odličnoj igri u prvom poluvremenu, ostvarivši u tom dijelu utakmice prednost od sedam pogodaka (13:20). Ni u nastavku pobjeda nije dolazila u pitanje, naši rukometaši nisu dopustili preokret, već su nastavili sa sigurnom igrom, da bi na kraju sasvim zasluženo slavili – 25:33.

Već treću utakmicu u nizu najbolji strijelac ekipe je Zemunović, a odličnu formu pokazao je i u ovom susretu (osam pogodaka). Podršku su mu pružili Marčeta (6) i Šarenc (5).

Pred rukometašima je pauza do januara, kada ih očekuje početak priprema za drugi dio sezone. Čini se da dolazi baš u lošem trenutku za derventske premijerligaše, s obzirom da se prekida fantastična serija od šest ubjedljivih trijumfa. Nastavkom niza Dervenćani bi se sasvim sigurno mogli uključiti u borbu za titulu sa vodećim Izviđačem i Vogošćom.

RK Derventa: Subotić, Živanić (2), Sibinčić (4), Lukić (1), Zemunović (8), Zekić (4), Staniković, Šarenac 85), Marčeta (6), Starčević, (Pekić (3), Nikolić