Vijesti Sport Tekstilac savladao Proleter u trećem pripremnom susretu

Tekstilac savladao Proleter u trećem pripremnom susretu

0

Fudbaleri Tekstilca savladali su ekipu Proletera iz Teslića u trećem pripremnom susretu ove zime.

U prvom poluvremenu viđena je uglavnom borba između dva šesnaesterca, bez većih prilika, uz veći posjed lopte gostiju. Jedinu izgledniju situaciju kreirao je novajlija Travar koji je uposlio povratnika u redove “krojača” Babića, ali je golman gostiju stigao do lopte malo prije ofanzivca “krojača”.

Ovaj tandem je ipak početkom nastavka doveo Tekstilac u vođstvo nakon što je Travar idealno uposlio Babića koje nije bilo teško da pogodi mrežu gostiju iz neposrede brzine. Uslijedio je nešto bolji period igre ekipe iz Teslića i nekoliko dobrih prilika, ali je mladi Plisnić bio na visini zadatka. Domaći do pobjede dolaze petnaestak minuta prije kraja susreta. Borbeni Ignjić je oduzeo loptu na sredini terena i “prenio” je do kaznenog prostora protivnika, da bi potom uposlio Travare koji je fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca postavio konačan rezultat.

Pripreme: FK Tekstilac – FK Proleter 2:0 (0:0). Pomoćni teren Gradskog stadiona. Sudija Dubov.

FK Tekstilac: Plisnić, Slijepčević, Aleksić, Stupar, Komlenović, Ignjić, Tadić, Savić, Hamzić, Babić, Travar. Igrali su i Živanić, Knežević, Stojčić, Pijetlović. Trener Dejan Pijetlović.