Vijesti Sport Tekstilac tricom po komšijama

Tekstilac tricom po komšijama

0

Jesenji šampion Druge fudbalske lige Republike Srpske grupa zapad, Tekstilac iz Dervente savladao je derbiju 14. kola Ljubić u Prnjavoru sa 3:0.

Tekstilac tricom po komsijama

Iako oslabljeni odsustvom golgetera Aleksandra Glišića, kao i Mladena Bosića i Marka Rastovića, Dervenćani nisu imali težak posao sa komšijama. Predstavili su se kao mnogo kvalitetniji sastav, koji je u svakom trenutku znao šta želi. Već u drugom minutu stekli su vođstvo, poslije greške odbrane “plavih” i dobrog poteza Nenada Đukića. Rano stečeno vođstvo dalo je Dervenćanima krila, ali je do nove rezultatske promjene došlo tek u 58. minutu, kada Njegoš Despotović riješio pitanje pobjednika. Isti igrač je 12 minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Ovim trijumfom Tekstilac je zadržao tri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Krupu iz Krupe na Vrbasu, koja je slavila na gostovanju u Bronzanom Majdanu, gdje su savladali Gomionicu sa 2:1. Susret nekadašnjeg prvoligaša banjalučkog BSK-a i bivšeg premijerligaša Laktaša završen je miroljubivo, 0:0.

Jesenji prvak u grupi istok, Vlasenica, je napravio veliki korak ka tituli prvaka i plasmanu u Prvu logu Republike Srpske. Golovima Nebojše Kovačevića, Igora Šargića i Vinka Đurića Vlaseničani su odnijeli sve tri boda sa vrućeg terena u Sokocu, gdje su savladali domaći Glasinac 2011 sa 3:0.

Fudbaleri Mladosti iz Bogutovog sela na svom stadionu remizirali sa ekipom brčanske Lokomotive, 1:1, iako su poveli već u četvrtom minutu golom Dalibora Jovanovića. Već u osmom minutu odličnu šansu nije iskoristio Dragiša Lazić, a u 10. na 1:1 izjednačio je Edin Nukić.

Parovi 15. kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 14. i 15. marta sastaju se: grupa zapad: ŽERAVICA: Jedinstvo – BSK, DONjA SLATINA: Mladost – Liješće, Banjaluka: Naprijed – Sloga (S), OMARSKA: Omarska – Ljubić, DERVENTA: Tekstilac – Ozren, MILOSAVCI: Župa Superpetrol – Gomionica, KRUPA NA VRBASU: Krupa – Laktaši, grupa istok: NEVESINjE: Velež – Famos, ROGATICA: Mladost – Gorica, BRODAC: Jedinstvo – Jedinstvo (BČ), BRČKO: Ilićka 01 – Glasinac 2011, VLASENICA: Vlasenica – Mladost (BS), BRČKO: Lokomotiva – Proleter (D), BIJELjINA: Sloga Junajted – Radnički (K).