Vijesti Sport ”Derventa 2014”: Trijumf Dervente I

”Derventa 2014”: Trijumf Dervente I

0

Na finalnoj večeri 5. Turnira Mjesnih zajednica opštine Derventa okupilo se 250 ljubitelja futsala koji su uživali u tri odlične utakmice, a i revijalnoj utakmici najmlađih članova FK Tekstilac, koja je igrana nakon polufinalnih susreta.

Derventa 2014 - Trijumf Dervente I

Učestvovalo je 27 ekipa na ovogodišnjem turniru, najviše do sada, i odigrane su ukupno 54 utakmice. U prvom polufinalnom susretu sastali su se prošlogodišnji pobjednik Derventa II i Pojezna. Derventa II bolje otvara susret, i golovima odličnog Ćorića i iskusnog Stjepanovića imaju sigurno vođstvo na poluvremenu od 3:1. Nakon što nije bilo golova u prvih sedam minuta drugog poluvremena, Pojezna kreće s igračem umjesto golmana u polju i vrlo brzo dolaze do izjednačenja rezultata. Pred sam kraj utakmice neshvatljivu grešku pravi Vujičić, i Stjepanović lobom sa svoje polovine terena dovodi svoju ekipu u vođstvo, a u posljednjim sekundama meča Ćorić postavlja konačni rezultat.

U drugom polufinalu sastali su se ekipa Dervente I i Čardak. Iako je Derventa I bila favorit u ovom susretu, i na kraju ostvarila ubjedljiv rezultat, stvari na terenu su bile drugačije, jer se ekipa Čardaka svojski trudila i izgarala na terenu, ali je raspad sistema uslijedio u posljednjih pet minuta susreta, kada su probali s igračem umjesto golmana. Ekipa sa Čardaka je čak četiri puta pogađala okvir gola protivnika, a mlada ekipa Dervente I je pametno odigrala ovaj meč i iskoristila veći broj kvalitetnijih igrača u svojim redovima i sa dosta trčanja prelomila meč u svoju korist.

U finalnom susretu su se našli Derventa II i Derventa I, sasvim zasluženo, jer su obje ekipe slavile u prethodnih šest susreta na turniru. Susret bolje počinje Derventa I i nakon nekoliko neiskorištenih šansi dolazi do vođstva, da bi Ćorić odmah nakon izvođenja centra u solo akciji i fantastičnim šutem sa deset metara skinuo paučinu iz rašlji protivničkog gola. Ne dugo zatim, Ćorić dovodi svoju ekipu u vođstvo, ali Pivaš iz Dervente I donosi izjednačenje. U ovoj odličnoj utakmici gledaoci su zaista mogli uživati, jer je bila puna tempa i šansi je bilo na obje strane, a samo je mladi Duspara iz Dervente I pogodio tri puta okvir gola. Akcijom iz kornera Derventa I preko Pivaša dolazi u vođstvo, ali Derventa II se ne predaje i preko Stjepanovića, koji iako ima preko četrdeset godina još uvijek se ravnopravno bori sa mlađim naraštajem, dolazi do poravnanja. Ali ipak u zadnjim minutama dolazi do izražaja veći broj igrača i bolja fizička sprema ekipe Dervente I i postižu četvrti gol, a kad su protivnici krenuli i sa igračem u polju, Derventa I u zadnjim sekundama preko Duspare dolaze do trijumfa od 5:3.

Polufinale:
Derventa II – Pojezna 5:3 (Ćorić 3, Stjepanović 2 – Pećić, Marić, Aleksić)
Čardak – Derventa I 1:6 (Erić – Kojić, Popović, Duspara, Kulaga, Dujaković, Bojanović)

Finale:
Derventa II – Derventa I 3:5 (Ćorić 2, Stjepanović – Pivaš 3, Kojić, Duspara)

Priznanja:
Najbolji igrač: Dejan Ćorić (Derventa II)
Najbolji golman:Miloš Dujaković (Derventa I)

Pobjednički sastav Dervente I: Dujaković Miloš, Budeša Radmilo, Šogorović Mario, Popović Vladan, Pivaš Vitomir, Kojić Dalibor, Duspara Zlatko, Kulaga Dalibor, Lisičić Vladan i Bojanović Bojan.