Vijesti Sport Rukomet: Derventa prekinula niz bez poraza

Rukomet: Derventa prekinula niz bez poraza

0

Rukometaši Dervente nisu uspjeli da povežu četiri susreta bez poraza. Bolja od derventskog prvoligaša bila je ekipa Goražda, u susretu koji je zbog kašnjenja službenih lica počeo gotovo 90 minuta nakon predviđene satnice.

Derventa je tokom većeg dijela prvog poluvremena pružila dobru partiju i u nekoliko navrata imala je dva gola prednosti (4:6; 5:7). Ipak, domaći u 24. minuti dolaze do izjednačenja (11:11), a potom prave seriju od 4 gola (15:11) i ovaj dio igre privode u svoju korist rezultatom 16:13.

Ekipa Goražda i u nastavku uspjeva da poveže nekoliko uspješnih napada u nizu i već sredinom drugog poluvremena dolazi do najveće prednosti na susretu – 26:17, koju bez većih problema zadržava do kraja utakmice.

U narednom kolu Derventa dočekuje banjalučki Borac.

Premijer liga BiH, 11. kolo: RK Goražde – RK Derventa 31:24 (16:13)
RK Derventa: Škrga, Draganić, Sibinčić, Šijaković, Lukić, Zemunović, Milinković, Marković, Dragičević, Stojić, Stanković, Ivanović, Vidaković, Starčević, Martinović, Zekić. Trener: Zoran Dokić.