Vijesti Sport Balaban i Vasić pobjednici Prvenstva grada u šahu za omladince

Balaban i Vasić pobjednici Prvenstva grada u šahu za omladince

0

Pobjednik Prvenstvo grada u šahu za dječake i djevojčice u konkurenciji do 14 godina je Nikolas Vasić, dok je u kategoriji do 18 godina prva nagrada pripala Nenadu Balabanu.

Vasić je slavio u konkurenciji 10 igrača, a u 9. kola je osvojo 8 poena. Drugoplasirani je bio Aleksa Dobrilović sa 7, koliko ima i trećeplasirani Vladimir Mihajlović.

U starijoj konkurencij se takmičilo osam igrača, a po 5,5 su osvojili prvoplasirani Balaban i drugoplasirani Dimitrije Stanivuković, dok je treće mjesto pripalo Igoru Živaniću sa 5 poena.

Šahovski klub Derventa bio je organizator Prvenstva grada u šahu za dječake i djevojčice starosti do 18 godina.