Vijesti Sport Brođani zasluženo slavili

Brođani zasluženo slavili

0

Fudbaleri Poleta iz Broda nanijeli su Tekstilcu četvrti poraz u nizu i zasluženo odnijeli sva tri boda.

“Krojači” su bolju igru pružili u prvom dijelu, ali je nedostajalo i malo sportske sreće da se postigne pogodak. Dobre prilike je imao Travar, ali napadač domaćih nije reagovao na najbolji način, tako da je prvo poluvrijeme na kraju završeno bez pogodaka.

Gosti iz Broda su bolje otvorili nastavak a posebno opasan bio je hitri Kolumbijac Kampaz. On je u 50. minutu propustio da zatrese  mrežu domaćih iz dobre situacije, da bi tri minuta kasnije “probio” lijevu strani odbrane “krojača” i odlično uposlio Gorozdanića kojem nije bilo teško da postigne pogodak. Domaći su protestovali jer je omaleni legionar bio u ofsajd poziciji, međutim zastavica je ostala supštena.

Kampaz je nastavio praviti poteškoće zadnjoj liniji domaćih, a par minuta kasnije propustio je iskoristiti nesmotranost mladog golmana Plisnića, poslavši loptu visoko iznad nebranjene mreže.

Kada je Koliumbijac u 78. minuti zasluženo isključen najopasniji, ali zasigurno i najprgaviji igrač na terenu, publika je očekivala konsolidaciju domaćih.

Ipak, gdje je stao jedan, nastavio je drugi Kolumbijac, snažni Huan Arias. Prvo je u 80. minutu “na snagu” prošao kroz zadnju liniju domaćih i pocijepao mrežu Plisnića, a potom je četiri minuta kasnije iskoristio i jedan od kontra-napada za svoj drugi pogodak na utakmici.

Konačan rezultat postavio je Srećko Grozdanić u sudijskoj nadoknadi, svojim drugim golom.

Tekstilac u srijedu (10. aprila) dočekuje Slogu iz Srpca u zaostalom susretu 19. kola.

Druga liga RS zapad, 21. kolo: FK Tеkstilac – FК Polet 1926 0:4 (0:0). Gradski stadion u Derventi. Sudija Slaviša Šarić.

FK Tekstilac: Plisnić, Stojčić (od 70. Erić), Stupar (od 63. Aleksić), Komljenović, Trninić, Slijepčević (od 55. Savić), Ignjić, Tadić (od 63. Reljić) Hamzić (od 70. Dumonjić), Babić, Travar. Trener Dejan Pijetlović.