Vijesti Sport Budišićevoj bronza sa prvenstva Srpske

Budišićevoj bronza sa prvenstva Srpske

0

Mlada Dervenćanka Marina Budišić, član derventske sekcije Atletskog kluba “San” iz Prnjavora, osvojila je bronzanu medalju u trci mlađih pionirki na 600 m na Seniorskom i mlađem pionirskom prvenstvu Republike Srpske održanom u Sokolcu proteklog vikenda.

Na istom takmičenju titula seniorskog prvaka Republike Srpske na 400 m sa preponama pripala je Belmi Ćuran, dok je Kristina Stojković u trkama na 200 i 400 m postala viceprvakinja Republike takođe u seniorskoj konkurenciji. Uspjeh je upotpunio Kristijan Marić osvajanjem bronzane medalje u trci seniora na 3000 m sa novim ličnim rekordom.

Uspješni su bili i najmlađi derventski atletičari. Na Prvom atletskom mitingu za cicibane održanom u Kostajnici zlatne medalje su osvojili Rastko Miladinović u trci na 200 m i u bacanju loptice, te Nensi Budišić u trci na 100 m. Budišićeva je osvojila i srebrnu u medalju u skoku u dalj, a isto je za rukom pošlo i Ivani Vrhovac u trci na 100 m, Milanu Ivanoviću u skoku u dalj i Sari Marić u trci na 600 m. U trci na 100 metara Iva Budišić je bila srebrna.