Vijesti Sport Derbi pripao gošćama

Derbi pripao gošćama

0

U derbiju utakmice Druge lige Republike Srpske grupa 1 odbojkašice Kozare savladale su Derventu na gostujućem terenu.

Domaći sastav je odlično ušao u utakmicu i u prvom setu potpuno nadjačao gošće u svim segmentima igre. Odličnim napadima i servisima Tamare Malić i Sare Živković rival je potpuno razbijen rezultatom 25:15. Sam rezultat prvog seta nije bio realan prikaz snaga ma terenu i to se vidjelo i nastavku utakmice.

Drugi set donio je izjednačenu borbu sve do rezultata 14:14. Uz nekoliko grešaka, sreća je okrenula leđa, pa su gošće vezale 6 uzastopnih poena za, izgledalo je, nedostižnu prednost. Kad je napokon oduzet servis, Vanja Ninković je dobrim servisom vezala 5 poena i donijela izjednačenje na 20:20. Umjesto preokreta, opet gošće vežu 4 poena i dolaze do 4 set-lopte. Iskoristile su treću i osvojile set sa 25:22.

Treći set je očigledno bio prekretnica susreta. Viđena je velika borba za svaki poen, Dervenćanke su došle do 4 vezane set-lopte, ali su gošće sve spasile i u jako neizvjesnoj završnici pobijedile set 29:27.

Četvrti set donio je odličan početak Dervente i konstantnu prednost 3 do 4 poena. Sve je izgledalo da će 5. set odlučiti pobjednika, ali su gošće strpljivom igrom u polju postepeno smanjivale prednost, da bi u finišu seta potpuno preokrenule rezultat i zasluženo odnijele kući sva 3 boda.

Ovaj poraz je zakomplikovao situaciju na tabeli, Kozara je preuzela prvu poziciju, ima 2 poena više, ali i utakmicu više od Dervente.

U narednom kolu sledeći vikend ekipa Dervente gostuje u Prijedoru poslednjeplasiranom timu na tabeli, ekipi Prijedor.

Druga liga Republike Srpske, grupa 1, 10. kolo: OK DERVENTA – OK KOZARA 1:3 (25:15, 22:25, 27:29, 22:25). Sportska dvorana u Derventi.

OK Derventa: Tamara Malić, Sara Živković, Ena Kenjalo, Sara Saračević, Maja Vujičić, Anđela Aleksić, Vanja Ninković, Dragana Babić (K), Nikolina Adžić (L1), Jelena Holovka (L2), Anastasija Pavlović, Ivana Dujaković, Sara Damjanović. Trener Dragan Moćić.