Vijesti Sport Derventa preuzela vrh tabele

Derventa preuzela vrh tabele

0

U premijernom susretu proljećnog dijela sezone futsaleri Dervente su očekivano savladali ekipu Kotor Varoši.

Uprkos trijumfu, nije sve počelo dobro po domaćina jer su u uvodnim minutama Kozorvarošani stigli do prednosti preko Radiše. Uslijedila je “opsada” gola gostiju i prilike Radoje, Kojića i Kulage, da bi potom okvir gola pogađali Simić i Đuričić. Sreća je bila na strani gostiju sve do posljednjih 5 minuta prvog dijela kada izjednačava Rajak, a potom stvari na pravo mjesto postavlja Duspara.

Kada je Radoja povisio na 3:1 početkom nastavka izgledalo je da je meč prelomljen u korist domaćih, ali su gosti nedugo potom iskoristili manjkavost igre sa golmanom u polju Dervente i vratili rezultatsku neizvijesnost. Ipak, sa dva gola u poslednjih 5 minuta meča, Rajak Derventi donosi nova tri boda sa kojim je KMF Derventa preuzeo lidersku poziciju. Konačan rezultat postavio je gostujući igrač Bjelošević.

U narednom kolu Derventa gostuje u Doboju, kod dosadašnjeg lidera takmičenja.

Prva futsal liga RS, 8. kolo: KMF Derventa – KMF Kotor Varoš 5:3 (2:1). Spotska dvorana Derventa. Sudija Siniša Ivančević iz Banjaluke.

KMF Derventa: Ognjen Blagojević (G), Dalibor Kulaga (C), Aleksandar Vajić, Siniša Đaković, Zlatko Duspara, Slaviša Simić, Predrag Lejić, Danijel Kujundžić, Marko Radoja, Neven Plisnić, Jovan Rajak, Siniša Simić, Saša Đuričić. Trener Željko Simić.