Vijesti Sport Drittenpreis odličnim vožnjama okončao svoju debitantsku sezonu

Drittenpreis odličnim vožnjama okončao svoju debitantsku sezonu

1

Zadnja karting trka ove sezone u organizaciji SSKS (Karting savez Srbije) održana je juče u Jagodini, a za Auto-karting kluba Banja Luka je nastupio Dervenćanin Marko Dritenprajs (Marco Drittenpreis), zajedno sa još pet vozača ovog kluba.

U klasi “Junior 125” kubika Drittenpreis je u slobodnom treningu i kvalifikacijama je bio najbrži, da bi dominaciju potvrdio i u prvoj trci osvojivši prvo mjesto. U drugoj trci je vodio, ali je usljed problema s gumom završio na petom mjestu.

I u ostalim kategorijama je AKK Banja Luka bio jako uspješan.

Siniša Kovačević je u trci 1 klase “KZ+” osvojio 3. mjesto, dok je u trci 2 klase “KZ+” kao trećeplasirani završio Milan Bokan. Dario Gabrilo trku 1 i 2 klase  “KZ+” završio je kao drugoplasirani i prvoplasirani. Bojan Miljković prvu trku u klasi KZ završio je kao drugoplasirani, a drugu trku je završio kao trećeplasirani.

Predsjednik kluba Radomir Radukić je postavio novi rekord staze i s tim zauzeo prvo kvalifikaciono vrijeme klase “KZ”. Zbog tehničkih problema nije uspio završiti ni jednu od dvije trke trkačkog dana.

Klub AKK “Banja Luka” je u ukupnom plasmanu osvojio jedno treće i jedno drugo mjesto. Na trkama je učestvovao rekordan broj vozača, više od 50.