Vijesti Sport Rukometaši zasluženo trijumfovali u duelu dvije “bezbrižne” ekipe

Rukometaši zasluženo trijumfovali u duelu dvije “bezbrižne” ekipe

0

Rukometaši Dervente savladali su Kotor Varoš rezultatom 37:29 (16:13) u okviru 20. kola Prve lige Republike Srpske i tako se izjednačili na šestoj poziciji upravo sa gostujućom ekipom.

Gosti bolje otvaraju susret i u 8. minuti dolaze do minimalne prednosti (3:4), ali pet minuta kasnije Derventa stiže do preokreta – 7:5. Ipak, Kotor Varoš u 21. minuti dolazi do novog vođstva rezultatom 9:11 i to je bilo sve od gostiju. Do kraja Dervenćani ulaze u svoj ritam i na pauzu odlaze sa tri gola više (16:13).

I u nastavku Derventa igra svoju igru, što treneru Bjeloševiću omogućava da priliku da mlađim i igračima sa manjom minutažom.

Prvo ime kod Dervente bio je golman Drinić sa 18 odbrana, a prvi strijelac bio je Milinković sa 8 golova, dok je dva manje dao Dragičević. Treba istaći da su sem dva golmana i jednog igrača, svi postigli gol za domaće.

Sa druge strane Marković je imao 10 golova, a golman Maksimović 15 odbrana.

U narednom kolu Derventa gostuje u Zvorniku ekipi Drine.