Vijesti Sport Druge fudbalske lige RS: Krupa preuzela vrh

Druge fudbalske lige RS: Krupa preuzela vrh

0

Fudbaleri Krupe iz Krupe na Vrbasu zasjeli su poslije 18. kola na čelnu poziciju Druge lige Republike Srpske, grupa zapad.

Druge fudbalske lige RS - Krupa preuzela vrh

Izabranici Slobodana Starčevića u derbiju cijelog proljećnog dijela prvenstva na svom terenu pobijedili su do ovog kola vodeći Tekstilac iz Dervente sa 2:1 i tako jedinom konkurentu za plasman u viši rang sada bježe dva boda.

U 15. minutu Stefan Tomaš je doveo domaće do prednosti, kada je lobovao istrčalog golmana Tekstilca Dejana Plisnića. Izjednačenje je uslijedilo u 45. minutu. Neven Gojić iskoristio je nesmotrenost odbrane Krupe i pogodio za 1:1. U 62. minutu domaći su mogli do prednosti, ali je Plisnić odbranio penal koji je izveo Marko Mazalica. Do trijumfa vrijednog tri boda tim iz Krupe na Vrbasu došao je u 88. minutu golom Obrena Cvijanovića.

Nekadašnji premijerligaš Laktaši na svom terenu igrao je neriješeno, 2:2. Prije susreta direktor Laktaša Tomo Savić je podnio ostavku iz zdravstvenih razloga, a poslije utakmice smijenjen je trener Predrag Tatić, koga će naslijediti nekadašnji strateg ovog kluba Miloš Pojić.

Lider grupe istok Vlasenica je poražena na gostovanju u Bijeljini od Sloge Junajted sa 2:1. To su iskoristili igrači Radničkog iz Karakaja, koji su na svom terenu savladali Ilićku 01 iz Brčkog sa 3:1 i vodećoj ekipi primakli se na šest bodova uz meč manje.