Vijesti Sport Fudbal: “Krojačima” važni bodovi!

Fudbal: “Krojačima” važni bodovi!

0

Fudbaleri Tekstilca ostvarili su veoma važnu pobjedu protiv ekipe Sutjeske u okviru 2. kola Prve lige Republike Srpske – liga za opstanak.

Tekstilac je uvodnu inicijativu pogotkom krunisao već u 4. minutu kada se Stanić oslobodio svog čuvara Eleza, lijepo prošao po lijevoj strani, a njegov idealan centaršut u svoju mrežu šalje štoper Čvoro. Nedugo potom gostujućem golmanu Hodžiću priprijetio je i Radoja iz slobodnog udarca, ali je mladi čuvar mreže odlično reagovao. Bilo je to više-manje sve vrijedno pomena u prvih 45 minuta.

U nastavku nije bilo ozbiljnijih prilika. Gosti su zaprijetili sredinom drugog dijela preko Raševića, ali je kapiten Plisnić odlićno reagovao i zaustavio udarac iskosa. U sudijskoj nadoknadi sa distance je priprijetio i vrlodobri Stanić, ali se rezultat nije mijenjao.

U narednom kolu “krojači” idu na teško gostovanje u Modriču.

Prva liga RS, 24. kolo: FK Tekstilac – FK Sutjeska 1:0 (1:0). Gradski stadion u Derventi. Gledalaca: 200. Sudija: Velibor Gligović iz Gradiške. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Malović, Jolović, Despotović, Reljić (od 45. Duspara), Đuričić, Radoja, Stanić (od 90. Simić), Duspara, Perić. Trener: Danimir Milkanović.