Vijesti Sport Fudbal: Minimalan poraz Tekstilca u Modriči

Fudbal: Minimalan poraz Tekstilca u Modriči

1

U prvom susretu proljećnog dijela sezone Tekstilac je poražen na gostovanju u Modriči minimalnim rezultatom.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu opasniju priliku “krojači” su imali nakon šuta Radoje sa dvadesetak metara, ali je njegov pokušaj ukrotio golman Tripić. Ipak, samo par minuta kasnije krilni napadač domaćih Trivan iskoristio je nešto više prostora i sa ivice šesnaesterca lijepo pogodio nebranjeni dio Plisnićeve mreže.

Prvu priliku u nastavku ponovo ima Tekstilac. Đorđević je oduzeo loptu na protivničkoj polovini i proigrao Radoju na desnoj strani, čali njegov prizemni centaršut u zadnjem trenutku ispred Duspare izbacuje domaća odbrana. Novu dobru priliku u 63. minutu propušta Jolović, nakon vrlodobrog ubacivanja iz ugla Stanića. Desetak minuta kasnije domaći ponovo olako gube loptu na svojoj polovini, ali usamljeni Radoja nije imao puno izbora osim da šutira sa distance, nažalost neprecizno. Do kraja susreta nije bilo promjena rezultata.

U narednom kolu “krojači” dočekuju Slaviju iz Istočnog Sarajeva.

Prva liga RS, 17. kolo: Modriča Alfa – Tekstilac 1:0 (1:0). Gradski stadion u Modriči. Sudija Dejan Marić. Strijelci: Trivan (Modriča) u 22. minuti. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Malović, Jolović, Despotović, Komlenović, Reljić (od 45. Đuričić), Stanić, Duspara (od 60. Susaković), Đorđević, Radoja.