Vijesti Sport Fudbal: Tekstilac bolji, ali gostima slađi dio plijena

Fudbal: Tekstilac bolji, ali gostima slađi dio plijena

0

Tekstilac nije uspio da savlada Slaviju u 6. kolu Prve lige Republike Srpske – lige za opstanak iako je bio bolji rival.

Bolji ulazak u susret “krojači” nisu uspjeli kapitalizovati već u 6. minutu kada odličan Stanićev centaršut prelazi stamene defanzivce gostiju, ali je lopta iznenadila i Radoju na “drugoj” stativi, zbog čega iskusni veznjak ne reaguje najbolje u izglednoj poziciji. Nakon što je sredinom prvog dijela neugodni gostujući igrač Pušara priprijetio sa distance dva puta, Tekstilac kreira nekoliko dobrih napada, a nakon jednog od njih Malović je imao dobru priliku iz slogodnog udarca, međutim lopta je završila iznad prečke.

Tekstilac je dominantniji i u nastavku, a kolosalnu priliku u 54. minutu propušta iskusni napadač Perić, kada u situaciji “oči u oči” propušta matirati golmana gostiju Buturovića. Plavi nisu posustajali ni nakon prinudnih izmijena Đuričića i Marića, ali nisu imali sreće ni u 74. minuti kada Perić odlično proigrava Stanića, ali i na ovoj utakmici vrlodobri ofanzivac ne uspijeva prebaciti gostujućeg golmana. U posljednjih desetak minuta susreta gosti su bili zbijeni u kazneni prostor, dva puta su izbacivali loptu sa gol-linije, Radoja je pogodio stativu, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu…

U narednom kolu, već u srijedu, “krojači” putuju u Foču.

Prva liga RS, 28. kolo: FK Tekstilac – FK Slavija 0:0. Gradski stadion u Derventi. Sudija Siniša Lazić iz Prijedora. FK Tekstilac: Plisnić, Marić (od 70. Duspara), Despotović, Jolović, Ćorić, Đuričić (od 59. Komlenović), Radoja, Stanić, Reljić (od 45. Đorđević), Malović, Perić.