Vijesti Sport Fudbal: Važan trijumf Tekstilca

Fudbal: Važan trijumf Tekstilca

0

Fudbaleri Tekstilca savladali su posljednjeplasiranu Slobodu iz Mrkonjića i tako ostvarili veoma važan korak u borbi za opstanak.

“Krojači” su bili bolji rival od početka meča, ali su pokušaji Đorđevića i Radoje sa distance završili pokraj gola. Ipak, bolju igru Tekstilac je krunisao u 27. minutu kada gužvu u kaznenom prostoru majstorski koristi Perić. Domaći su najbolju priliku imali nakon prekida, ali udarac glavom visokog Ljutića zadnja linija gostiju “čisti” sa gol crte. Nakon nešto više od pola sata igre, zbog dva uzastopna prekršaja nad Đorđevićem, isključen je domaći defanzivac Gračanin.

Odmah na početku nastavka Đorđević koristi nešto više prostora po desnoj strani, ali njegov snažan udarac sa ivice kaznenog prostora završava na stativi. Dvadesetak minuta prije kraja susreta, nakon jedne od polukontri, prednost uvećava Stanić i tako rješava pitanje pobjednika.

U narednom kolu u Derventi gostuje Sloga iz Gornjeg Crnjelova.

Prva liga RS, 18. kolo: Sloboda MG – Tekstilac 0:2 (0:1). Stadion u Krupi. Gledalaca 200. Sufija Velibor Gligović. FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Ćorić, Despotović, Simić, Komlenović, Radoja, Reljić (od 57. Đuričić), Đorđević (od 87. Đekić), Stanić (od 77. Susaković), Perić. Trener Danimir Milkanović.