Vijesti Sport Futsaleri poraženi, klub nezadovoljan suđenjem trojke iz Doboja

Futsaleri poraženi, klub nezadovoljan suđenjem trojke iz Doboja

0

Futsaleri Dervente su poraženi u sinoćnjem susretu sa Želenzicom iz Trnova u jednoj od ključnih utakmica ove sezone.

Derventi je bila neophodna pobjeda kako bi na gostovanju u Nevesinju, kod direktnog konkurenta u posljednjem prvenstvenom kolu mogla da čak i da izgubi, a da ostane na jednoj od prve dvije pozicije koje vode direktno u polufinale lige.

Ipak, završilo se najgorim scenarijom po Derventu s obzirom da je osim poraza trio Đaković, Duspara i Travar „zaradio“ crvene kartone, pa će ekipa u posljednjem kolu regularnog dijela biti dodatno oslabljena.

Domaća ekipa je kao ključnog „krivca“ za poraz označila sudijski trio iz Doboja predvođen Goranom Ilićem, koji su, čini se, učinili sve da FK Doboj bude prvoplasirana ekipa na kraju ovog dijela takmičenja.

Iako domaća ekipa zamjerila Iliću pristrasnost od početka susreta, Derventa je vrlo brzo došla do prednosti golom Đakovića. Gosti preko Eleza u 25. minutu dolaze do egala, da bi četiri minuta kasnije Duspara vratio prednost Derventi. U posljednjih pet minuta Čovrk preokoreće rezultat het-trikom, od čega su dva bila iz kaznenih udaraca, a pored tri isključena igrača Dervente, direktna isključenja dobijaju Bjelica i Elez.

Derventski klub je izdvojio četiri situacije u kojima je oštećen odlukama sudija.

Prije svega zahvaljujemo se publici jer su nam najveća podrška i naš šesti igrač od početka ovog projekta i formiranja nove uprave! Vidimo se vjerovatno u razigravanju ekipa plasiranih od 3. do 6. mjesta, gdje ćemo kao i do sada igrati časno, pšsteno i ostaviti srce na terenu, poručili su iz KMF Derventa.

Prva liga RS, 13. kolo: KMF Derventa – KMF Željeznica 2:4 (1:0). Sportska dvorana u Derventi. Sudija Goran Ilić.

KMF Derventa: Ognjen Blagojević (G), Dalibor Kulaga (C), Vitomir Pivaš, Predrag Travar, Siniša Đaković, Zlatko Duspara, Predrag Lejić, Jovan Rajak, Dejan Đekić, Marko Radoja, Slaviša Simić i Saša Đuričić. Trener Željko Simić.