Vijesti Sport “Hercegovac” prekinuo pobjedničku seriju

“Hercegovac” prekinuo pobjedničku seriju

0

Derventski kuglaši su prošlog vikenda ugostili ekipu Kuglaškog kluba „Hercegovac“ iz Bileće, povratnika u ligu Republike Srpske nakon prošlogodišnjeg ispadanja iz Premijer lige BiH, jednog od favorita za osvajanje Prve lige RS. Ova utakmica imala je epitet derbija kola, a možda čak i čitavog proljetnog dijela šampionata.

Peta pobjeda kuglasa u nizu

Domaćin nije krenuo u pravom ritmu u samom startu. Brković i Brestovac izgubili su poene i ostavili minus od 72 čunja. Brestovcu je nedostajalo malo koncentracije u posljednjem setu, što je protivnik iskoristio i uzeo bod u svoju korist.

Drugi par ulio je tračak nade domaćinu da može izvući pobjedu, jer je Jeftić osvojio poen pobjedivši protivnika sa 55 čunjeva razlike, dok je Dalibor Đurić izgubio poen od dosta jačeg protivika. Nakon drugog para rezultat 3:1 i 46 „drva“ na strani gostiju.

U posljednjem paru igrali su, standardno, Simić i Nović. Nakon prvog seta mogao se naslutiti preokret jer su domaćini stigli na svega dvadesetak čunjeva zaostatka. Tada gosti dodaju gas i koriste par loših poteza domaćina i meč rješavaju u svoju korist. Simić je osvojio poen, ali Nović ga je izgubio. Konačan rezultat 6:2 i 70 čunjeva za „Hercegovac“.

Ovim porazom naši kuglaši su sveli šanse za plasman u viši rang takmičenja na minimum. U posljednjem kolu ovog prvenstva, „Derventa“ putuje u Banja Luku gdje će se sastati sa „fenjerašom“, ekipom „Rudara“ iz Prijedora.

KK „Derventa“ 2:6 KK „Hercegovac“ (3218:3288)

Nikola Brković (525), Silvan Brestovac (506), Dalibor Đurić (545), Jovo Jeftić (560), Bojan Simić (553), Srđan Nović (529).