Vijesti Sport Kup OFS Doboj: Tekstilcu pehar

Kup OFS Doboj: Tekstilcu pehar

0

Fudbaleri Tekstilca pobjednici su Kupa OFS Doboj. Derventski drugoligaš je u finalnoj utakmici pobijedio Rudar iz Stanara golovima Rastovića (6′), Miloševića (13′), Makivića (65′) i Đukića (66′). Rudar je mogao do počasnog gola u 20. minutu, ali je šut Šetušića sa bijele tačke zaustavio golman Budeša. Utakmica je odigrana na odlično pripremljenom terenu u Derventi pred oko 400 gledalaca, a poseban štimung napravili su Tvorovi, navijači Rudara, koji su svih 90 minuta bodrili svoj tim.

Tekstilcu pehar

Kup je završen, pobjednik je Tekstilac! Fudbaleri Rudara nisu uspjeli da iznenade veoma kvalitetnu ekipu iz Dervente i morali su da se zadovolje učešćem u finalu. Iako je rezultat više nego ubjedljiv, opšti je utisak da se “rudari” nisu obrukali u duelu sa rivalom koji će igrati baraž za popunu Prve lige RS. Opcija da se finalni meč odigra zatvoreno u stručnom štabu Rudara nije postojala. Trener Tadić odlučio je da ne mijenja formaciju i stil igre, pa je Rudar hrabro ušao u ovaj meč. Međutim, rano vodstvo omogućilo je fudbalerima Tekstilca da odigraju mirnije i sa manje pritiska. Rastović je primio loptu na nešto manje od 30 metara, povukao je korak-dva i raspalio, a nemoćni Dragičević samo pogledom ispratio evrogol – 1:0, 6. minut! Ubrzo je uslijedio i drugi gol, koji je odredio dalji tok utakmice. Baćić je izgubio loptu na polovini Rudara, a Đukić asistirao Miloševiću za dupliranje prednosti – 2:0, 13. minut!

Tek nakon dva primljena gola Rudar se oslobodio pritiska i zaprijetio preko Bogdanovića, a u 16. minutu domaći igrači su izblokirali tri udarca u istom napadu (Šetušić, Stokić, Bogdanović). Igrao se 19. minut kada je Kvržić gurnuo u šansu Bogdanovića, golman Budeša ga obara, a sudija Tadić pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Šetušić, dobro šutirao, ali golman Budeša je pogodio stranu i odbranio. Tekstilac je vješto čuvao loptu i držao utakmicu pod kontrolom. I pored nekoliko šansi na obije strane, rezultat je na poluvremenu bio 2:0 u korist domaćina.

Dervenćani su i u drugom poluvremenu bili bolji. Lako su dolazili u šanse, a treći gol je pao u 65. minutu. Još jedan projektil završio je ispod prečke gola Rudara, a ovaj put strijelac je bio Makivić – 3:0. Samo minut kasnije Đukić je postavio konačnih 4:0 i najavio slavlje drugoligaša. Do kraja utakmice domaći su mogli do još ponekog gola, a prilike da postignu počasni gol propustili su Šetušić, Kvržić i Marić.

Rudar je poražen u finalu, ali je ostvario veliki uspjeh, najveći u kupu od osnivanja! Niko u taboru “zeleno-crnih” nije bio nezdaovoljan, a ostaje žal jedino za tim počasnim golom. Momci su dali sve od sebe, ali su se namjerili na boljeg rivala koji je zasluženo osvojio veliki prelazni pehar. Bio je to prvi poraz Rudara u takmičarskim mečevima ove polusezone. Sezona je završena i može se ocijeniti rezultatski uspješnom – drugo mjesto u prvenstvu Međuopštinske lige doboj i finale Kupa OFS Doboj! Ostaje da se vidi da li će ipak biti baraža u kojem bi Rudar dobio priliku da se domogne Područne lige Doboj.

Derventa: Tekstilac – Rudar (Stanari) 4:0 (2:0)

Stadion u Derventi. Gledalaca: 400. Sudija: Milan Tadić. Pomoćnici: Dragan Zemunović i Slobodan Radovanović. Četvrti sudija: Mišo Lisičić. Delegat: Nikola Pantić. Strijelci: 1:0 Rastović (6′), 2:0 Milošević (13′), 3:0 Makivić (65′), 4:0 Đukić (66′). Žuti kartoni: Budeša (Tekstilac). Igrač utakmice: Dejan Miljić (Tekstilac)

Tekstilac: Budeša, Miljić, Ćorić, Simić, Kojić, Gojić, Milošević, Đukić, Rastović -kap- (od 67′ Pivaš), Duspara (od 46′ Milićević), Bosić (od 59′ Makivić). Trener: M.Lukić

Rudar: Dragičević, Lazić, Šljivić (od 61′ Španić), Radić, Stokić, Vasić, Baćić (od 83′ Marić), Šetušić, Pejčić (od 67′ Sr.Lazić), Kvržić -kap-, Bogdanović. Trener: A.Tadić.

Tekst: sportlive.ba