Vijesti Sport “Majstorica” odlučuje o finalisti, Derventa slavila uz zvuk sirene

“Majstorica” odlučuje o finalisti, Derventa slavila uz zvuk sirene

0

U susretu punom tenzija, futsaleri Dervente su savladali Dobojlije pa će o drugom finalisti baraža za plasman u Premijer ligu BiH odlučiti majstorica u Doboju narednog vikenda.

Derventa je dobro otvorila meč i povela nakon preciznog udarca raspoloženog golmana Blagojevića u 7. minutu, da bi gosti izjednačili sredinom prvog dijela preko Huskanovića, nakon brzog kontra-napada. Derventa je u tim trenucima dosta teško organizovala svoju prepoznatljivu igru sa golmanom u polju, ali se odlično branila kada su gosti pokušali da tom istom taktikom dođu do prednosti. Nakon odlične igre u odbrani, na samom kraju poluvremena mrežu gostiju pogađaju Radoja i Đaković, za erupciju oduševljenja na tribinama i veliku prednost.

Već na početku nastavka iskusni Buljubašić ne propušta iskoristiti nonšalantnost domaćih i vratiti svoju ekipu u igru. Derventa je potom preuzela inicijativu, ređale su se prilike Pivaša, Duspare i Đekića, ali do izjednačenja sredinom prvog dijela dolaze gosti. Nedugo potom je isključen Đekić, a čak i sa igračem manje Derventa je bila bliža pogotku nakon odličnih poteza Pivaša. Šlag na tortu bila je odlična prilika Đakovića dva minuta prije kraja.

Ipak, kada se najmanje očekivalo, svega 28 sekundi prije kraja, Radoja je uspio “ugurati” loptu u mrežu za slavlje Dervenćana na terenu i tribinama.

Pobjednik “majstorice” će na megdan Željeznici iz Trnova.

Razigravanje za Premijer ligu BiH, polufinale: KMF Derventa – FK Doboj 4:3 (3:1). Spotrska dvorana Derventa.

KMF Derventa: Ognjen Blagojević (G), Dalibor Kulaga (C), Vitomir Pivaš, Predrag Travar, Siniša Đaković, Zlatko Duspara, Dejan Đekić, Jovan Rajak, Marko Radoja, Neven Plisnić, Predrag Lejić, Slaviša Simić i Saša Đuričić. Trener Željko Simić.