Vijesti Sport MFL Doboj: Borac slavio u Kotorskom, narednog vikenda ključni derbi za titulu

MFL Doboj: Borac slavio u Kotorskom, narednog vikenda ključni derbi za titulu

1

Protekle nedjelje oslabljena ekipa Borca iz Bosanskih Lužana gostovala je kod istoimene ekipe iz Kotorskog. Uprkos izostanku šest standardnih prvotimaca, sa samo jednim igračem na klupi, Lužančani su ubjedljivo slavili u okviru 21. kola Međuopštinske lige Doboj.

Već u 2. minuti Marinković je obišao protivničkog golmana, ali je stativa bila saveznik domaćina, koji su ipak kapitulirali u 10. minuti kada kapiten Savić posprema loptu u gol, nakon centaršuta Budeše. Nekoliko minuta kasnije Savić postiže drugi pogodak, odličnim šutem sa 25 metara, da bi do kraja poluvremena Marinković povisio 3:0, a u nastavku rezervista Ivković postavio konačan rezultat.

Ipak, ključnu utakmicu Borac će odigrati u nedelju (14. maja) od 17 časova kada im u goste dolazi Vučijak iz Majevca. Oba tima imaju isti broj bodova i dijele prvo mjesto na tabeli, a pobjednik ovog susreta biće na korak do titule.

U prvom dijelu sezone u duelu ove dvije ekipe igrom smo pokazali smo da smo bolja ekipa na terenu, ali tada je Vučijak imao veliku podršku sudija i slavio sa 3:2. Iz saveza su obećali da će sve biti podređeno regularnosti i da će poslati specijalanog posmatrača. Sada bi već bio poznat šampion da je i ostatak prvenstva bio regularan, ali vjerujemo da će naši momci dati sve od sebe i na terenu pokazati da su bolji i da zaslužuju ulazak u viši rang. Pozivamo sve naše navijače da u nedjelju budu sa nama i svojom podrškom doprinesu osvajanju ključna 3 boda, poručuje sekretar kluba Vedran Plavšić.

FK Borac BL: Đukić, Ćorić, Pećić (Ivković), Pivaš, Malešević, Savić S, Miljić, Savić N, Marinković, Trutina, Budeša.