Vijesti Sport Mini liga: Savladana “Slavija”, odluka u zadnjem kolu

Mini liga: Savladana “Slavija”, odluka u zadnjem kolu

0

U 5. kolu doigravanja za plasman u Prvu ligu RS savladana je prvoplasirana „Slavija” iz Istočnog Sarajeva – 66:50 (18:13, 17:13, 14:7, 17:17). Bila je ovo treća utakmica pred domaćim navijačima i treća pobjeda košarkaša u nizu.

der-sla

U prvoj četvrtini domaći košarkaši su ostvarili prednost od pet poena (18:13), da bi u drugoj već nakon tri minuta igre došli do prednosti od 12 koševa (29:17). Ipak, gosti iz Istočnog Sarajeva se vraćaju u meč serijom od 7:0 na koju sa dvije trojke u nizu uzvraća Tepić, tako da je nakon prvog poluvremena prednost „Dervente“ iznosila sigurnih 9 koševa – 35:26.

Dervenćani su uvodnih šest minuta treće četvrtine rivalima dopustili samo postizanje 2 koša (serija 9:2) pa je, zahvaljujući čvrstoj odbrani, prednost na kraju treće četvrtine iznosila za goste nedostižnih 16 razlike (49:33). Poslednja četvrtina je protekla u izjednačenoj igri, tako da je domaćin utakmicu rutinski priveo kraju – 66:50.

Nakon pretposlednjeg kola identičan omjer pobjeda i poraza (3-2) imaju „Slavija“, „Svetosavac“ i „Derventa“, dok je „Lijevče“ bez šanse za plasman u Prvu ligu. U poslednjem kolu „Slavija“ je veliki favorit protiv otpisanog „Lijevča“ na svom terenu, dok će naši košarkaši u goste banjalučkom „Svetosavcu“ u utakmici koja će odlučiti o drugom učesniku u Prvoj ligi naredne sezone. Oba susreta se igraju u subotu.

Razloga za optimizam ima jer je „Derventa“ na domaćem terenu ubjedljivo savladala Banjalučane rezultatom 81:59, a prednost je dostizala i 30-ak poena tokom meča.