Vijesti Sport Nove medalje za derventske atletičare

Nove medalje za derventske atletičare

0

Na Prvenstvu Republike Srpske za juniore i mlađe pionire održanom u Sokolcu atletičari Atletskog kluba Derventa su osvojili četiri bronzane medalje.

Iako je još pionirka, Marina Budišić je ponovo dokazala da se uspešno može nositi i sa pet godina starjim od sebe. U trci na 1500 m za juniorke osvojila je bronzanu medalju, sa istrčanim novim ličnim rekordom.

Bronzanu medalju je osvojila i Marinina sestra Nesi Budišić u trci mlađih pionirki na 1000 m.

Atletski klub još uvijek nema adekvatne uslove za pojedine discipline, ali to nije spriječilo Lazara Ivanovića da još jednom potvrdio da mu odlično idu discipline skok u dalj i skok u vis, u kojima je osvojio bronzane medalje.

Sa izradom jame za skok u dalj, bacališta kugle i terena za skok u vis, koje počinju ovih dana na stadionu Tekstilca, takmičari Atletskog kluba Derventa će imati potrebne uslove za treniranje svih atletskih disciplina. Ovim uspjesima smo svoj bilans medalja na zvaničnim prvenstvima Republike Srpske i Bosne i Hercegovine ove godine povećali na 22 medalje, od čega je bilo do sada 3 zlatnih, 4 srebrenih i 15 bronzanih, podsjećaju iz ovog kolektiva.

Sljedeći nastup atletičari AK Derventa imaće na Prvenstvu Republike Srpske za mlađe juniore i Kupu Republike Srpske za cicibane, koje se održava sredinom septembra.