Vijesti Sport Odbojkašice ne posustaju

Odbojkašice ne posustaju

0

U okviru 5. kola Druge lige Republike Srpske odbojkašice Dervente opravdale su ulogu favorita na gostovanju u Banjoj Luci kod ekipe BL Volley.

U prvom setu viđena je izjednačena borba sve do sredine seta kada Dervenćanke vezuju nekoliko uzastopnih poena i prisiljavaju trenera domaćih da u kratkom periodu iskoristi oba time outa, a poslednji pri rezultatu 14:19, ali to nije mnogo promoijenilo stvari na terenu. Na kraju, gošće su lako privele set kraju sa 25:16.

Drugi set je počeo kako je završio prvi, dobrom igrom i sigurnim servisom gošći, te je brzo prednost porasla na 13:6. Nakon toga ekipa BL Volley je zaigrala bolje i prednost Dervenćaniki je počela da se topi, da bi pri rezultatu 20:17 iskorišten time out da se zaustavi nalet domaćina. Do kraja seta se igrao za poen pa je ovaj period igre završen rezultatom 25:21 u korist Dervente.

Sredinom trećeg seta Banjalučanke su imale minimalnu prednost, ali je u tim trenucima servis dizača Maje Vujičić napravio niz od 5:0 i set je preokrenut u korist Dervenćanki koje su set provele kraju u svoju korist.

Sa nova 3 poena osigurano je lidersko mjesto na tabeli nakon 5 kola i 4 upisana trijumfa u isto toliko mečeva. U narednom kolu naše djevojke dočekuju ekipu Kotor Varoš sledeći vikend.

Nažalost, pionirke su upisale novi poraz i to od vršnjakina ekipe Crvene zvezde iz Obudovca.

Druga liga RS grupa 1: OK BL Volley  OK Derventa 0:3 (16:25, 21:25, 22:25).