Vijesti Sport Odbojkašice pobjedom otvorile proljećni dio prvenstva

Odbojkašice pobjedom otvorile proljećni dio prvenstva

0

Odbojkašice Dervetente opravdale su ulogu favoritkinja na otvaranju proljećne polusezone.

Mlade Dervenćanke su ubjedljivo savladale ekipu iz Mrkonjića i bar na kratko preuzele lidersku poziciju, sve dok ne bude poznat epilog susreta Vožda i BL voley 2 koja se igra 7. februara.

U susretu sa Mrkonjičankama Derventa je ipak i dalje imala ulogu favorita i lakše nego što se očekivalo došla je do ubjedljive i lake pobjede.

Od prvog poena domaća ekipa je odličnom igrom u polju za tili čas stigla do 8:0 prednosti u prvom setu koji je završen rezultatom 25:11. Na sličan način je odigran i drugi set, odmah u početku seta stečena prednost se konstanto povećavala do konačnih 25:10.

Jači otpor gošći viđen je u trećem setu, ali ni u jednom trenutku nije se postavljalo pitanje pobjednika, pa je set završen rezultatom 25:17.

Druga liga Republike Srpske, grupa 1, 8. kolo: OK DERVENTA – OK BALKANA MRKONJIĆ GRAD 3:0 (25:11, 25:10, 25:17)

OK Derventa: Tamara Malić, Sara Živković, Ena Kenjalo, Sara Saračević, Maja Vujičić, Anđela Aleksić, Vanja Ninković, Dragana Babić, Nikolina Adžić, Anastasija Pavlović, Ivana Dujaković, Sara Damjanović. Trener Dragan Moćić.