Vijesti Sport Odbojkašice porazene u derbiju

Odbojkašice porazene u derbiju

0

U zaostaloj utakmici 2. kola Druge lige Republike Srpske odbojkašice Dervente su dočekale drugoplasirani Vožd iz Prijedora. Utakmica je opravdala očekivanja, a derbu, pun preokreta i neizvjesnosti, završen je pobjedom gostiju rezultatom 1:3 (23:25, 23:25, 27:25, 21:25).

Do sredine prvog seta nijedan tim nije mogao povezati više uzastopnih poena, ali gošće tada dolaze do prednosti (9:12, 11:14). Ipak, tada na servis dolazi Vanja Ninković i veže 7 uzastopnih poena, za prednost 18:14. Gošće se ipak nisu predale, poen po poen su počele da tope prednost i u neizvjesnoj završnici osvajaju set (23:25).

Sredinom drugog seta Dervenćanke ponovo prave dobar niz poena i dolaze do maksimalne prednosti – 14:9. Kao i u prvom setu, prednost je počela da pada, tako da su Prijedorčanke ponovo preokrenule set u svoju korist (23:25).

U trećem setu odmah od početka naše djevojke su krenule svom snagom da pokušaju preokrenuti rezultat i na samom startu su stekle prednost nakon što je na servis Ksenie Popadić Derventa osvojeno 5 uzastopnih poena (11:7). Iako je u jednom trenutku izgledalo da je pobjednik seta odlučen, gošće prave niz 7:0 i dolaze do prednosti (20:22).

Ipak, poslednjim atomima snage, kapiten Ksenia Popadić je sa 3 vezana napada potpuno preokrenula set i vratila neizvjesnost u utakmicu (27:25).

I u četvrtom setu je velika borba za svaku loptu i svaki poen, ali zbog slabije završnica seta Prijedorčanke stižu do pobjede.

U posljednjem jesenjem kolu drugoplasirane Dervenćanke gostuju u Novom Gradu.

Druga liga Republike Srpske, grupa 1, 2. kolo: OK DERVENTA – OK VOŽD PRIJEDOR 1:3 (23:25, 23:25, 27:25, 21:25)

OK Derventa: 2. Sara Živković, 3. Dragana Babić (L1), 4. Sara Saračević, 5. Sara Damjanović, 6. Maja Vujičić, 7. Ena Kenjalo, 8. Vanja Ninković, 9. Ksenia Popadić (K), 10. Anđela Aleksić, 12. Nikolina Adžić, 13. Tamara Malić, 15. Ivana Babić (L2). Trener Dragan Moćić.