Vijesti Sport Odbojkašice se plasirale u narednu fazu Kadetskog prvenstva Republike Srpske

Odbojkašice se plasirale u narednu fazu Kadetskog prvenstva Republike Srpske

0

Pobjedama nad vršnjakinjama „Ukrine“ iz Prnjavora i „Sloge“ iz Doboja odbojkašice „Dervente“ su osvojile prvo mjesto jednog od turnira Kadetskog prvenstva Republike Srpske i plasirala se u naredno kolo.

U prvom susretu u Sportskoj dvorani ulogu favorita ekipa „Dervente“ je opravdala dominantnom igrom u 3 seta i pobjedom od 3:0 (25:8, 25:14, 25:15) protiv Prnjavorčanki. Pobjednik se ni jednog trenutka nije dovodio u pitanje.

Po završetku prve utakmice, naredni duel su igrale ekipe Sloga Doboj i Ukrina. I u toj utakmici ekipa Ukrine je bila autsajder, ali je pružila mnogo bolji otpor ekipi Sloge. Iako su izgubile 0:3 (21:25, 16:25, 11:25), ipak su pokazale da je pred njihovim djevojkama lijepa budućnost.

Poslednji meč, svojevrsno finale, jer je pobjednik te utakmice osvajao prvo mjesto i ulaznicu za narednu rundu takmičenja, Dervenćanke protiv Dobojki.

Gošće su konstanto imale minimalnu prednost, sve do rezultata 14:15, a onda sa odličnom igrom u odbrani i par odličnih kontra – napada preko kapitena Ksenie Popadić, domaći tim pravi seriju 6:1 i u ključnom trenutku seta odlazi na teško dostižnu prednost (20:16), pa je set ipak pripao domaćoj ekipi 25:21.

U drugom setu prednost koju je stvorila ekipa Dervente gošće ni u jednom trenutku nisu imale priliku da dostignu pa su povele rezultatom (25:20).

Treći set je bio neizvijestan kao i prvi, ali je ovog puta domaća ekipa ispustila prednost 20:18, jer su gošće potpuno preokrenule rezultat nakon „tajm auta“ i slavile rezultatom 22:25.

Odlučujući set je počeo slabom igrom Dervente i vođstvom Sloge koja je povela 1:4. Ipak, od tog trenutka se potpuno mijenja rezultat, Derventa je povela 5:4, nakon toga 10:6, pa 15:7. Ekipa Sloge nije imala više snage da izdrži sve napade domaćeg tima, i set je riješen rezultatom 25:11.

Za OK Derventa su nastupile Sara Saračević, Jana Živanić, Ena Kenjalo, Lana Živanić, Ksenia Popadić, Jelena Popadić, Anđela Aleksić, Vanja Ninković, Bojana Maletić, Anđela Topalović Nikolić, Ivana Dujaković i Sara Damjanović, a sa klupe ih je predvodio trener Dragan Moćić.