Vijesti Sport Odbojkašice slavile na gostovanju u Gradiškoj

Odbojkašice slavile na gostovanju u Gradiškoj

0

U utakmici trećeg kola Druge lige Republike Srpske odbojkašice Dervente su rezultatom 3:1 savladale ekipu Kozare iz Gradiške i tako nastavile borbu prvu poziciju i plasman u Prvu ligu.

Domaće odbojkašice su u prvom setu povele 13:8 i to im je bila najubjedljivije vođstvo u utakmici. Nakon toga se razigrao tim Dervente, pa je na drugom time outu domaćina prednost Dervente bila 19:14, a prvi set je lako priveden kraju rezultatu 25:18.

Drugi set je osvojen mnogo lakše i malo ubjedljivije, od prvog poena prednost je konstantno rasla, za konačnih 25:16. U trećem setu Dervenćane sudoživjele pad u igri ali su uprkos tome Dervenćanke imale meč – loptu, međutim set je ipak pripao domaćinu 26:24.

Pionirska selekcija OK Derventa

Ipak, bio je to poziv za buđenje, pa se u četvrtom setu ni u jednom trenutku nije se postavljalo pitanje pobjednika (25:17).

Na kraju, ubjedljiva igra i pobjeda 3:1, za maksimalnih 6 poena iz dvije utakmice, pred narednu utakmicu kod kuće, naredni vikend, protiv trenutnog lidera, ekipe Prijedora.

Nažalost, uspješan odbojkaški dan nisu upotpunile pionirke koje su poražene na gostovanju kod vršnjakinja u Doboju.

Druga liga Republike Srpske za odbojkašice – grupa 1, 3. kolo: ŽOK Kozara – OK Derventa 1:3 (18:25; 16:25; 24:26;17:25).

Pionirsko prvenstvo Republike Srpske, grupa 4, 3. kolo: OK Sloga – OK Derventa 3:1 (25:14, 25:27, 27:25, 25:21)